Rádi by jsme Vám předstvili nitě, které používáme pro výrobu našich výšivek. Jelikož nám velmi záleží na tom, aby jsme poskytovali co nejlepší výrobky a služby, soustředíme se na kvalitu materiálů pro výrobu, na poskytování dobrých služeb a na tom, aby materiály používané pro výrobu pocházeli z firem, které dodržují dobré podmínky pr práci a nedochází u nich k vykořisťování jejich zaměstnanců a nebo dětí.

Jednotlivé materiály mají své certifikace, které zaručují výše uvedené. Přehled jednotlivých certifikátů najdete zde: Co znamenají jednotlivé certifikáty

Japonské vyšívací nitě "KingStar"

Vyšívací nitě „KingStar“ – nitě pro strojové vyšívání..
V důsledku snahy o krásu povrchu výšivky, jeho vysokou odolnost pro zachování dlouhodobé krásy a pro zachování stabilních vlastností vláken firma Fujix,Ltd. svým vývojem a díky inovativní více-vláknové technologii dosáhla u svých polyesterových nití vysoké pevnosti, nízkého smrštění a prodloužení. Tyto vlastnosti jsou velmi vhodné pro vyšívací nitě. Nit „KingStar“ má lepší lesk než nit hedvábná, je měká na dotek, má syté barvy a je hebká na dotek.

Fascinující a Krásné 
Barva strojové vyšívací nitě "King Star" s živým leskem a klidnou živostí vytváří jedinečnou a fascinující krásu, kterou žádné jiné vyšívací nitě neposkytly. 

S vynikající stálostí při praní 
Stálobarevná nit "king Star" vyrobená z polyesteru je odolná vůči vodě a chemikáliím. Zaručeně si zachová svou původní krásu a neznehodnocuje se a nesráží praním. 

S jemným dotykem 
Díky měkkému a lehkému povrchu, který se hodí na jakýkoli druh látky, nit "King Star" vytváří kubický efekt, který povznese Vaši výšivku. 

Snadné vyšívání
Se silnou, měkkou a hladkou kvalitou nitě "King Star" je zaručeno, že nebudete mít vynechané stehy a přetržení horní nitě. 

Vysoce odolný proti otěru a slunečnímu záření 
Nit "King Star" je odolná proti přetrhu nitě a zacuchání třením a nikdy nezmění barvu ani se neznehodnotí působením UV záření při vystavení na slunci.

Nitě "KingStar" mají certifikaci "Oeko-Tex® Standard 100"

 

Vyšívací nitě Madeira Frosted Matt

Madeira se sídlem v německém Freiburgu ve Schwarzwaldu vyrábí vysoce kvalitní vyšívací nitě od roku 1919 s pobočkami po celém světě. Nitě Madeira Frosted Matt jsou matné polyesterové nitě. Jejich živé barvy dodávají výšivkám vzhled s vysokým rozlišením, což designům poskytuje nový rozměr. Díky unikátnímu keramickému jádru vláken, jsou barvy vnímány intenzivněji. Nitě jsou i při dlouhodobém vystavení slunečního světla vysoce stálobarevné. Nitě Frosted Matt jsou odolné i při praní ve zředěném bělidle.
Nitě Frosted Matt mají certifikaci Oeko-Tex®.
 


 

 

Co znamenají jednotlivé certifikace výrobků?

Vítáme Vás na naší stránce o certifikaci výrobků. Co tedy jednotlivé certifikace znamenají?

 

Vegan cetifikace označuje výrobky,které neobsahují kůží nebo vlnu a označují textílie, oblečení a doplňky , tedy veganské.

Fair Working Conditions
Certifikace sleduje firmy ve čtyřech oblastech, které zaručují „Spravedlivé pracovní podmínky“,a to:
Podmínky zaměstnání
Tato oblast se zaměřuje na podmínky zaměstnání, na povahu práce, jejího objemu nebo délky tak, aby nedocházelo k přetěžování nebo nadměrnému zatěžování jednotlivých pracovníků.

Mzda
Dodržování minimální mzdy má zajišťovat pracovníkům a jejich rodinám důstojné životní podmínky a zabraňovat výskytu chudoby pracujících. Minimální mzdy musí být stanoveny na takové úrovni, aby byly zachovány vyhlídky na zaměstnání pro osoby s nízkou kvalifikací. 

Bezpečnost a ochrana zdraví
Oblast zajišťuje ochranu zdraví při práci,  zajištění bezpečnosti při práci jako prevence proti vzniku pracovních úrazů a zajištění dobrého pracovního prostředí.
Sociální dialog
Zapojení pracovníků a sociálních partnerů se schopnostmi uzavírat kolektivní smlouvy,  pro zajištění lépe fungujícího a účinného sociálního dialogu.
 

Vegan certifikát
Veganský textil je vyroben z  látek a materiálů, které neosahují žádné žiočišné produkty.  Veganské látky mohou být jakékoli látky vyrobené na rostlinné bázi (jako například len a konopí) , z rostlinných nebo zemědělských odpadů (banány, regenerovaná bavlna) a nebo syntetické jako je polyestera nylon.
Certifikace firem zaručuje, že žádný jejich proces neporušuje výše uvedené pravidlo. 
Příklad neveganských látek:
Kůže, Hedvábí, Vlna, Kašmír, Srst.

Reach certifikát

REACH je zkratka pro Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals.

REACH je nařízení Evropské unie, přijaté za účelem zlepšen ochrany lidského zdraví a životního prostředí před riziky, které mohou představovat chemikálie.

To znamená, že výrobky s tímto certifikátem jsouvyráběny tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí a byly pro lidské zdraví netoxické.

 

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).